آموزشی.اطلاعات مفید علمی . سوال های درسی . تدریس ریاضی

راهنمایی های قبل از آزمون تیزهوشان و نمونه

تاریخ:پنجشنبه 3 اردیبهشت 1394-08:00 ق.ظفرزندان دلبندم من چند توصیه مهم برایتان دارم که بهتره خوب بهشان توجه کنید

 

 یکروز قبل از آزمون، استراحت کرده و دیگر مطالعه نکنید  تا مغزتان استراحت کافی بکند                      و اگر ممکن است برایتان حوزه‌ی امتحانی خود را با کمک والدینتان موردشناسایی قرار دهید تا روز آزمون دنبال ادرسش نگردید.و دچار استرس و دلشوره نشوید

 

روز آزمون صبحانه مقوی و سبکی نوش جان کنید تا سر جلسه دچار گرسنگی وضعف نشوید .معمولاً به شما اجاز میدهند تا شوکلات ویا بیسکویت کوچکی همراهتان باشد.(درصورتیکه خودشان تهیه نکرده باشند.معمولاً تهیه و به موقع بهتان خواهند داد)

 

    وسایلی را که باید همراهتان باشد را از شب قبل آماده کنید و در جای مطمئنی بگذارید که عبارتند از :   3عددمداد مشکی،مداد تراش و پاک کن،سنجاق،ساعت مچی(اگر میل داشتید)، شناسنامه (کارت شناسایی عکس دار) و بطری کوچک آب.و توجه کنید که موبایل ،تبلت ، جزوه و کتاب ممنوع است این ها را همراهتان نبرید به جلسه آزمون.

 

     با رویی خندان و مصمم به جلسه بروید این آزمون هم مثل بقیه آزمون هاست شما که خوب خوانده اید پس دلهره نداشته باشید.فراموش نکنید سایر شرکت کننده ها مثل خودتان کلاس ششمی هستند و با هم فرقی نداریدجز اینکه مدرسه های تان با هم فرق میکند

 

آزمون را با نام خدا آغاز کنید و توکل تان به خدا باشد.. وقتی سوالات را دادند ارام بخوانیدشان و اگر دیدید سوالات مشکلند ، بدانید برای بقیه هم مشکل است و شما که خوانده اید  پس شروع کنید به پاسخ دادن.

 صورت سؤال ها را با دقّت و تا آخر بخوانید و در جواب دادن عجله نکنید و اگر سوالات بنظرتان سخت بود ارام باشید سوالات آسان هم هست.

سوالات را با ترتیب پاسخ دهید و اگر سوالی پیچیده بود شماره اش را کنار دفترچه یادداشت کنید ودر مقابل شماره سوال علامتی بگذارید تا بعداً سریعتر پیدایش کنیدوبروید بقیه را پاسخ دهید اما توجه کنید که پاسخ هر سوال را درجای خودش بزنید و توجه کنید که هم سوالات و هم پاسخ ها شماره دارند تا جابجا پاسخ ندهید..((این خیلی مهم است حتماً توجه داشته باشید))

 

از تکنیک ضربدر منفی حتماً استفاده کنید . یعنی کنار سوال هایی که نیاز به فکر کردن بیشتر از زمان خودش دارد یا محاسبه طولانی دارد ( همه این مراحل را به محض خواندن سوال باید تشخیص دهید ) علامت ضربدر وکنار سوال هایی که بلد نیستید علامت منفی بزنید . بعد از اینکه به بقیه سوالات در زمان خودش پاسخ دادید ودر صورتی که هنوز وقت باقی مانده است ، روی سوال ضربدر دار فکر کنید .

 

 جواب های درست را همان موقع که حل می کنید به پاسخ نامه انتقال دهید . زیرا اگر ابتدا درون دفتر چه سوالات علامت بزنید و سپس آنها را به پاسخ نامه منتقل کنید ، با کمبود وقت یا اشتباه در انتقال جواب ها به پاسخ نامه مواجه می شوید .

 

مطمئن شوید در پاسخ نامه خانه درست را پر می کنید ، مخصوصاً اگر جواب تستی ، مثلاً عدد سه باشد آن را باگزینه سوم اشتباه نگیرید . شماره سوال و گزینه درست را با خود تکرار کنید سپس وارد برگه پاسخنامه کنید .

 

 نقش زمان در تست زنی بسیار مهم است . بیشتر اوقات ، شما وقت خود را صرف تست های مشکل کرده واز پاسخ دادن به بقیه تست ها عقب می مانید . به خاطر داشته باشید ارزش سوال های ساده و دشوار یکسان است . پس با مکث طولانی روی یک سوال دشوار از پاسخ دادن به تعداد بیشتری از سوال های ساده ومتوسط باز می مانید.

 

اگر سوالی را اصلاً بلد نیستید تا پاسخ دهید ،پاسخ غلط ننویسید تا نمره منفی به شما تعلق نگیرد.فقط یادتان باشد جای پاسخ این سوال در پاسخنامه باید خالی باشد و دقت کنید پاسخ سوال بعد را در جای خودش بنویسید


اگر پاسخ سوالی را خواستید پاک کنید .خوب پاکش کنید تا اشتباه حساب نشود و برگه پاسخ هایتان را تمیز نگه دارید و تا نزنید

     هیچ عجله نکنید و دقت در خواندن صورت سوال بسیار مهم است زیرا با ارامش خواندن باعث می گردد که بفهمید منظور از سوال را .

 و تصور کنید خودتان تنهائید و حواستان فقط به خودتان باشد تا با توجه بی مورد به اطراف وقتتان تلف نشود


برای چرک نویس از کناره ها ی دفترچه سوالات هم می توانید استفاده کنید .فقط یادتون باشه شماره اون سوالاتی را که پاسخ نداده اید در چرک نویس گم نشود.

  

  توجه کنید که برگه پاسخ نامه تا نخورد و کثیف نشود و اگرپاسخ سوالی را خواستید پا ک کنید ، این کار را خوب انجام دهید تا اثری از نوشته در جایش باقی نماندو کاملاً پاک شود.


نکته مهم که باید توجه کنید اینست که پس از پاسخ مثلاً هر 10 سوال شماره سوال را با شماره پاسخنامه بررسی کنید که مثل هم باشند و جابجا نزده باشید .

در پایان اگر وقت داشتید دفترچه سوالات و پاسخنامه را  مرور کنید که تمام سوالات را پاسخ داده اید و سوالی بی پاسخ نمانده باشد. 

این کار از فراموش کردن یا ندیدن برخی از صفحات یا برخی از سوالات جلوگیری می کند .

برای مطالعه بیشتر شما....بر روی عنوان مورد نظرتان کلیک کنید

چگونه خودرا برای ازمون های تستی آماده کنیم
چگونه تمرکز داشته باشیم
چگونه مطالعه کنیم
فنون تست زدن در هر آزمون
روش‌های کم کردن استرس
چگونه استرس امتحانات فرزندمان را کاهش دهیم
چگونه درس بخوانیم؟ چگونه امتحان دهیم؟
تیزهوش کیست،انواع تیزهوشان
چگونه قبل از امتحان درس بخوانیم
چگونه خودرا برای ازمون های تستی آماده کنیم
چگونه تمرکز داشته باشیم
چگونه مطالعه کنیم

فنون تست زدن

تست زدن


علم اموختن بر هر مرد و زن مسلمان واجب است
نظرات() 
ساجده محمدی
شنبه 30 بهمن 1395 11:09 ب.ظ
سلام من کلاس ششم هستم می خواستم بپرسم ایا اگر به کلاس های بنیه نرویم امکان این هست که توی بنیه علمی قبول شویم البته اگر تلاش کنیم
جمعه 29 بهمن 1395 03:57 ب.ظ
سلام. من نه به. کلاس میرم پیشرفته میرم. یعنی میرفتم مادرم کاری نداشت . الان نمیدونم چی شده میگه قبول شو . مدرسه ام هم دولتی . کتاب هرچی بگین دارم معلممون هم مشق زیاد میگه اونم فارسی مثلا از روی درس سه بار بنویسید وقت نمیکنم چیکار کنم؟
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : شما تلاش کنید وقت بگذارید انشاالله موفق شوی
پنجشنبه 28 بهمن 1395 06:02 ب.ظ
خانم فتحی لطفا سریع جواب بدین.لطفا من چطوری با این همه مشق معلمم تیز هوشان قبول شم
پنجشنبه 28 بهمن 1395 05:57 ب.ظ
خانم فتحی معلم ما به ما مشق زیاد میگه و من با اینکه کتاب های حسین فتحی رو دارم خیلی کم می تونم کتاباشون رو بخونم .چی کار کنم.اگه توی تیز هوشان قبول نشم بدبخت میشم
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : اول مهم کتاب است ودرس کلاس ومفاهیم کتاب اما کار معلم صلاح می داند
پنجشنبه 28 بهمن 1395 05:54 ب.ظ
ببخشید اگه هردرس حدود 70درصد بشه جز یک درس آیا در تیز هوشان قبول می شم.؟من فقط 3ماه زمان دارم و هیچ چیز از کتاب های شما رو نخوندم.بااینکه درسم عالیه اما توی امتحان قبل از تیز هوشان اصلی قبول مشدم.اگه اینجور پیش برم قبول نمیشم و آینده ام رو از دست میدم.اگه دوستام قبول شن و من نشم سرشکسته میشم.چی کار کنم دکتر فتحی زمانم خیلی کمه
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : همه بالا باشند
شما تلاش کنید هر کجا قبول شوید ممکن است مدارس دیگر موفق تر از دیگران شدی همیشه قبول نشدن اشکالی نیست کم کاری کردن زشت است وسر شکستگی ندارد هم اکنون سعی کن در کلاست بهترین باشی
ثنا
دوشنبه 25 بهمن 1395 05:00 ق.ظ
سلام خسته نباشید من نهم میخونم به نظرتون میتونم فقط با مطالعه خود کتاب قبول شم و کتاب اضافی نخرم؟
و دیگه اینکه کتاب های هفتم و هشتم رو هم باید بخونم دیگه؟
خیلی ممنونم
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : 30 % هشتم تست هم باید بزنیl
ُمحمد
پنجشنبه 21 بهمن 1395 10:09 ب.ظ
سلام من ریاضیرو 40 و علوم و 70 و بقیه بالای 60 میتونم تو تیزهوشان نهم به دهم قبول شم
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : تلاش بیشتر موفقیت بیشتر
ساره
پنجشنبه 21 بهمن 1395 02:53 ب.ظ
امتحان تو چندم خرداد ماه هستش؟
ساره
پنجشنبه 21 بهمن 1395 02:51 ب.ظ
خانم فتحی دوستام به من میگن که امسال آخرین سال هستش که امتحان تیزهوشان میگیرن به نظر شما این حرف صحت داره من از الان استرس گرفتم واسه حرف دوستم.
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : معلوم نیست
نیلو
یکشنبه 17 بهمن 1395 03:46 ب.ظ
ممنون از پاسختون
راستی در مدارس نمونه دولتی رشته های تجربی و انسانی جدا میشن مدرسه هاشون؟ البته منظور من تهران نیست شهرستان های استان تهران مثل پردیس و رودهن و بومهن که در محدوده ما هستند.
من که تاحالا این جا مدرسه فرهنگ ندیدم
erfan
یکشنبه 17 بهمن 1395 11:27 ق.ظ
سلام قیمت ثبت نام مدارس نمونه دولتی چقدر است؟
معین
جمعه 15 بهمن 1395 02:13 ب.ظ
سلام زمان برگزاری ازمون مدارس نمونه دولتی چه تاریخی هستش
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : خرداد
معین
پنجشنبه 14 بهمن 1395 05:11 ب.ظ
سلام من برای قبول شدن در ازمون نمونه دولتی چه درسهایی رو بیشتر مطالعه داشته باشم
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : همه به هم کمک می کنند
مهسا
چهارشنبه 13 بهمن 1395 12:58 ق.ظ
سلام خانم فتحی من ششم هستم
وکتاب تیزهوشان 40آزمون 5100ثانیه ای رو خریدم میتونم مدرسه نمونه قبول شم؟
حداقل روزی چند ساعت باید درسخوند؟
لطفا سریع پاسخ بدین
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : ازهر درس 15 تست حداقل
فرشاد
سه شنبه 12 بهمن 1395 09:07 ب.ظ
سلام ببخشید یک کتاب علوم و ریاضی در سطح نمونه دولتی برای نهم معرفی کنید
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : عزیزم کتابها شبیهمند 80 درصد
نیلو
یکشنبه 10 بهمن 1395 07:40 ب.ظ
سلام،خسته نباشید،
من پایه نهم هستم میخوام بعد از انتخاب رشته آزمون نمونه دولتی شرکت کنم و در پی این،یه سری سوال اساسی برام پیش اومده اگه ممکنه جواب بدین به این سوال ها خیالم راحت بشه:
1 از صد سوال باید چند تاشو درست بزنیم تا قبول بشیم؟
2 بر فرض این که قبول شدیم،از کجا بدونیم کدوم مدرسه و کجا قبول میشیم؟ که احتمالا در سایت میزنن ولی اگه مکان برای من قابل رفتن نبود،میشه انتقال داد مدرسه رو؟
3آیا سوالات نمونه دولتی،در سطح تیز هوشان است؟
ودر آخر یک کتاب جامع میخواستم بهم معرفی کنید؟
خیلی دوست دارم قبول بشم و برای این،دارم برنامه ریزی درسی انجام میدم.
ممنون میشم اگه پاسخ بدین.
با تشکر فراوان.
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : حداقل 70 درصد
در ثبت نام خودت محل را انتخاب می کنی
صبور باش تا دفتر ثبت نام بیاید
کتابها در بازار تقریبا شبیه هم هستند فرقی ندارند
مریم
پنجشنبه 7 بهمن 1395 05:49 ب.ظ
سلام خانم عزیز من معدلم 20شدترم اول خیلی دوست دارم نمونه دولتی قبول شم میشه راهنماییم کنید بهم برنامه ریزی بگید
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : برای درس خواندن، هدف داشته باشید. مشخص کردن هدف در پیشرفت تحصیلی یا بالا بردن معدل کمک ‌می‌کند تا انگیزه‌ی کافی برای درس خواندن داشته باشید.

- هر روز قبل از شروع مطالعه سعی کنید ساعات مشخصی را برای درس خواندن برنامه‌ریزی کنید. اگر بدون در نظر گرفتن مدت‌زمان به مطالعه بپردازید، توانایی‌های یادگیری به تدریج کم و کم‌تر می‌شود. برای این کار می‌توانید جدول برنامه‌ریزی ساعتی را روی صفحه‌ی سمت چپ دفتر برنامه‌‌ریزی خود بچسبانید و قبل از شروع به مطالعه، بنویسید که هر کدام از درس‌ها را در چه ساعتی‌هایی می‌خوانید. مثلاً بنویسید: «4 - 3 علوم می‌خوانم.» بالای خط زمان آغاز و پایان مطالعه و در قسمت پایین نام درسی را که قرار است بخوانید، بنویسید.

- درس‌های هر روز مدرسه را همان روز به مدت 30/1 – 1 ساعت مرور کنید و سپس طبق برنامه‌ی ‌مدرسه برای درس‌های فردا برنامه‌ریزی کنید.
ماهان
جمعه 1 بهمن 1395 03:20 ب.ظ
سلام من کلاس ششم هستم و می خواهم امسال تیزهوشان قبول شوم و درس هم می خونم ولی خواهر دوقلوی من درس زیاد نمی خونه و بیشتر وقت ها در فضای مجازی هست طوری که من هم به این راه کشانده . چه کار کنم من و خواهرم درس هایمان خوب است اما الان زیاد بازی می کنیم . آیا راهی دارید ؟
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : به هم برنامه ای بریزید و زمان خاص را برای اینتر بگذارید سال سرنوشت است که در یک مدرسه خوب قبول شوی منظور فقط تیزهوشان نیست
علیرضا
پنجشنبه 30 دی 1395 05:57 ب.ظ
سلام ممنونم که جواب دادین وکتاب فرزانگان علوم درسنامش زیادت که ضیح نداده اخه من کتاب خیلی سبز داشتم خیلی درسنامش زیاد بود نمی تونستم بخونم
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : همان هم هرچه در چاچوب کتاب و کم بالا تر هست بخوانید که بعضی کتب تست از خیلی سطح بالتر اورده وموجب سر در گمی شده اند
erfan
پنجشنبه 30 دی 1395 11:47 ق.ظ
ممنون از اطلاع رسانیتون خانوم فتحی;-);-)


به امید خدا قبول شوم
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی :
حنا
چهارشنبه 29 دی 1395 08:13 ب.ظ
سلام خوبین خشته نباشین من امروز امتحان دادم میشه لطف کنین بگین حداقل هر درس باید چند یوالو درست میزدم
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : هردرس کمتر از 70٪ نشود
علیرضا
چهارشنبه 29 دی 1395 02:50 ب.ظ
سلام من ششم هستم می خواهم که یک کتاب تیزهوشان علوم بهم معرفی کنید
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : فرزانگان
erfan
سه شنبه 28 دی 1395 07:25 ق.ظ
سلام تو کتاب های کمک درسی تیزهوشان یک چیزایی هست اصلا معلممون درس نمیده ایا اونا تو تیزهوشان و نمونه دولتی میاد؟؟
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : شما خودتان باید تلاش کنید و معلومات را بالا ببرید تا سطح شما بالا برود
البته بعضی موارد کتابهای تست به درد همان پایه نمی خورد مثلا در کتابهای تست از ریاضی نهم ودهم برای ششم امده که به درد دانش اموز نمی خورد و حتی در ازمونها هم استفاده نشده در بررسی چند ساله نمونه دولتی و تیز هوشان خودتان متوجه می شوید که منظورم چیست
هدیه جون
شنبه 25 دی 1395 04:17 ب.ظ
و میخواستم بدونم كتاب های -مهندس فتحی مخصوص مدارس نمونه- شامل چه درس هایی است
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : همه
هادی کشاورز
چهارشنبه 22 دی 1395 02:46 ب.ظ
خانم فتحی دلیل چیه من میخواهم در نمونه دولتی قبول شوم اما اصلاً امید ندارم از دسترس ... میمیرم راه حل بیابید
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : اول مفاهیم کتاب ها وبعد کتاب تست کمکی
چهارشنبه 22 دی 1395 02:41 ب.ظ
سلام خانم فتحی می شود نمونه سوالات مدرسه نمونه دولتی را به دست آورد اگر امکان دارد لینک وبلاگ را در وبلاگ خودتان ارایه دهید
چهارشنبه 22 دی 1395 02:37 ب.ظ
سلام خانم فتحی من در ریاضی یکمی مشکل دارم و میخواهم در مدرسه ی نمونه دولتی قبول شوم چکار باید بکنم راه حل برایم بگویید
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : مفاهیم کتاب را جدی بگیر وحل تمرین زیاد داشته باش
حنانه
یکشنبه 12 دی 1395 06:50 ب.ظ
سلام من نهم هستم خیلی استرسی هستم خیلی هم دوست دارم تجربی قبول شم و جز تجربی هم رشته دیگه ای علاقه ندارم و میخوام امسال هم نمونه دولتی قبول شم لطفا کمکم کنید چطور درس بخونم که یادم نره واعتماد بنفسمو زیاد کنم
حنانه
یکشنبه 12 دی 1395 06:49 ب.ظ
سلام من نهم هستم خیلی استرسی هستم خیلی هم دوست دارم تجربی قبول شم و جز تجربی هم رشته دیگه ای علاقه ندارم و میخوام امسال هم نمونه دولتی قبول شم لطفا کمکم کنید چطور درس بخونم که یادم نره واعتماد بنفسمو زیاد کنم
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : برنامه ریزی داشته باشید کنار کتاب درهمان صفحه کنار هر مطلب یادداشت بنویس از نکات مهم
مبینا
پنجشنبه 9 دی 1395 10:42 ق.ظ
سلام ببخشید میشه کمکم کنید که چجوری خودمو برا هفتم اماده کنم که نمونه دولتی قبول شم تروخدا کمکم کنید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30