آموزشی.اطلاعات مفید علمی . سوال های درسی . تدریس ریاضی

راهنمایی های قبل از آزمون تیزهوشان و نمونه

تاریخ:پنجشنبه 3 اردیبهشت 1394-09:00 ق.ظفرزندان دلبندم من چند توصیه مهم برایتان دارم که بهتره خوب بهشان توجه کنید

 

 یکروز قبل از آزمون، استراحت کرده و دیگر مطالعه نکنید  تا مغزتان استراحت کافی بکند                      و اگر ممکن است برایتان حوزه‌ی امتحانی خود را با کمک والدینتان موردشناسایی قرار دهید تا روز آزمون دنبال ادرسش نگردید.و دچار استرس و دلشوره نشوید

 

روز آزمون صبحانه مقوی و سبکی نوش جان کنید تا سر جلسه دچار گرسنگی وضعف نشوید .معمولاً به شما اجاز میدهند تا شوکلات ویا بیسکویت کوچکی همراهتان باشد.(درصورتیکه خودشان تهیه نکرده باشند.معمولاً تهیه و به موقع بهتان خواهند داد)

 

    وسایلی را که باید همراهتان باشد را از شب قبل آماده کنید و در جای مطمئنی بگذارید که عبارتند از :   3عددمداد مشکی،مداد تراش و پاک کن،سنجاق،ساعت مچی(اگر میل داشتید)، شناسنامه (کارت شناسایی عکس دار) و بطری کوچک آب.و توجه کنید که موبایل ،تبلت ، جزوه و کتاب ممنوع است این ها را همراهتان نبرید به جلسه آزمون.

 

     با رویی خندان و مصمم به جلسه بروید این آزمون هم مثل بقیه آزمون هاست شما که خوب خوانده اید پس دلهره نداشته باشید.فراموش نکنید سایر شرکت کننده ها مثل خودتان کلاس ششمی هستند و با هم فرقی نداریدجز اینکه مدرسه های تان با هم فرق میکند

 

آزمون را با نام خدا آغاز کنید و توکل تان به خدا باشد.. وقتی سوالات را دادند ارام بخوانیدشان و اگر دیدید سوالات مشکلند ، بدانید برای بقیه هم مشکل است و شما که خوانده اید  پس شروع کنید به پاسخ دادن.

 صورت سؤال ها را با دقّت و تا آخر بخوانید و در جواب دادن عجله نکنید و اگر سوالات بنظرتان سخت بود ارام باشید سوالات آسان هم هست.

سوالات را با ترتیب پاسخ دهید و اگر سوالی پیچیده بود شماره اش را کنار دفترچه یادداشت کنید ودر مقابل شماره سوال علامتی بگذارید تا بعداً سریعتر پیدایش کنیدوبروید بقیه را پاسخ دهید اما توجه کنید که پاسخ هر سوال را درجای خودش بزنید و توجه کنید که هم سوالات و هم پاسخ ها شماره دارند تا جابجا پاسخ ندهید..((این خیلی مهم است حتماً توجه داشته باشید))

 

از تکنیک ضربدر منفی حتماً استفاده کنید . یعنی کنار سوال هایی که نیاز به فکر کردن بیشتر از زمان خودش دارد یا محاسبه طولانی دارد ( همه این مراحل را به محض خواندن سوال باید تشخیص دهید ) علامت ضربدر وکنار سوال هایی که بلد نیستید علامت منفی بزنید . بعد از اینکه به بقیه سوالات در زمان خودش پاسخ دادید ودر صورتی که هنوز وقت باقی مانده است ، روی سوال ضربدر دار فکر کنید .

 

 جواب های درست را همان موقع که حل می کنید به پاسخ نامه انتقال دهید . زیرا اگر ابتدا درون دفتر چه سوالات علامت بزنید و سپس آنها را به پاسخ نامه منتقل کنید ، با کمبود وقت یا اشتباه در انتقال جواب ها به پاسخ نامه مواجه می شوید .

 

مطمئن شوید در پاسخ نامه خانه درست را پر می کنید ، مخصوصاً اگر جواب تستی ، مثلاً عدد سه باشد آن را باگزینه سوم اشتباه نگیرید . شماره سوال و گزینه درست را با خود تکرار کنید سپس وارد برگه پاسخنامه کنید .

 

 نقش زمان در تست زنی بسیار مهم است . بیشتر اوقات ، شما وقت خود را صرف تست های مشکل کرده واز پاسخ دادن به بقیه تست ها عقب می مانید . به خاطر داشته باشید ارزش سوال های ساده و دشوار یکسان است . پس با مکث طولانی روی یک سوال دشوار از پاسخ دادن به تعداد بیشتری از سوال های ساده ومتوسط باز می مانید.

 

اگر سوالی را اصلاً بلد نیستید تا پاسخ دهید ،پاسخ غلط ننویسید تا نمره منفی به شما تعلق نگیرد.فقط یادتان باشد جای پاسخ این سوال در پاسخنامه باید خالی باشد و دقت کنید پاسخ سوال بعد را در جای خودش بنویسید


اگر پاسخ سوالی را خواستید پاک کنید .خوب پاکش کنید تا اشتباه حساب نشود و برگه پاسخ هایتان را تمیز نگه دارید و تا نزنید

     هیچ عجله نکنید و دقت در خواندن صورت سوال بسیار مهم است زیرا با ارامش خواندن باعث می گردد که بفهمید منظور از سوال را .

 و تصور کنید خودتان تنهائید و حواستان فقط به خودتان باشد تا با توجه بی مورد به اطراف وقتتان تلف نشود


برای چرک نویس از کناره ها ی دفترچه سوالات هم می توانید استفاده کنید .فقط یادتون باشه شماره اون سوالاتی را که پاسخ نداده اید در چرک نویس گم نشود.

  

  توجه کنید که برگه پاسخ نامه تا نخورد و کثیف نشود و اگرپاسخ سوالی را خواستید پا ک کنید ، این کار را خوب انجام دهید تا اثری از نوشته در جایش باقی نماندو کاملاً پاک شود.


نکته مهم که باید توجه کنید اینست که پس از پاسخ مثلاً هر 10 سوال شماره سوال را با شماره پاسخنامه بررسی کنید که مثل هم باشند و جابجا نزده باشید .

در پایان اگر وقت داشتید دفترچه سوالات و پاسخنامه را  مرور کنید که تمام سوالات را پاسخ داده اید و سوالی بی پاسخ نمانده باشد. 

این کار از فراموش کردن یا ندیدن برخی از صفحات یا برخی از سوالات جلوگیری می کند .

برای مطالعه بیشتر شما....بر روی عنوان مورد نظرتان کلیک کنید

چگونه خودرا برای ازمون های تستی آماده کنیم
چگونه تمرکز داشته باشیم
چگونه مطالعه کنیم
فنون تست زدن در هر آزمون
روش‌های کم کردن استرس
چگونه استرس امتحانات فرزندمان را کاهش دهیم
چگونه درس بخوانیم؟ چگونه امتحان دهیم؟
تیزهوش کیست،انواع تیزهوشان
چگونه قبل از امتحان درس بخوانیم
چگونه خودرا برای ازمون های تستی آماده کنیم
چگونه تمرکز داشته باشیم
چگونه مطالعه کنیم

فنون تست زدن

تست زدن


علم اموختن بر هر مرد و زن مسلمان واجب است
نظرات() 
هستی
شنبه 9 اردیبهشت 1396 04:54 ب.ظ
با سلام و خسته نباشید
لطفا بفرمایید کارت ورود به جلسه ازمون ششم به هفتم تیزهوشان چه تاریخی صادر میشود؟ روی صفحه پروفایل شخصی هیچ گزینه ای برای دریافت کارت فعال نیست.
متشکرم.
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : مطابق اعلام مرکز ملّی پرورش استعداهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان، آزمون ورودی پایۀ هفتم دبیرستان­های استعدادهای درخشان درساعت 9:00 صبح روز پنج‌شنبه 1396/02/14و آزمون ورودی پایۀ دهم دبیرستان‌های استعدادهای درخشان رأس ساعت 9:00 صبح روز جمعه 1396/02/15در سراسر کشور به‌صورت هم‌زمان برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است، آزمون ورودی دبیرستان‌های استعدادهای درخشان، ویژۀ دانش‌آموزان مدارس ایرانی خارج از کشور، در تاریخ‌های ذکرشدۀ فوق و در ساعتی که در اطّلاعیۀ مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور اعلام خواهد شد، برگزار می‌شود.

ضمناً، تمامی مراحل اعمّ از ثبت‌نام، صدور كارت ورود به جلسه، اعلام نتیجۀ آزمون، ثبت اعتراضات و پاسخ‌گویی به آنها، به صورت اینترنتی است. در نتیجه، همۀ مراحل به شیوۀ غیرحضوری توسّط داوطلبان انجام می‌شود و مدارس محلّ تحصیل داوطلبان، در این خصوص مسئولیّتی ندارند.‌‌دفترچۀ راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودی نیز، از طریق پایگاه اینترنتی فوق به نشانیazmoon.medu.ir دراختیار داوطلبان قرار خواهد‌ گرفت و مشخّصات و ظرفیت پذیرش مدارس استعدادهای درخشان سراسر كشور، هنگام ثبت‌نام قابل مشاهده خواهد بود.

گفتنی است، پذیرش دانش‌آموزان برای ورود به دبیرستان‌های دورۀ اوّل و دوّم متوسّطه استعدادهای درخشان، صرفاً بر اساس رتبۀ مبتنی بر نمرۀ آزمون ورودی می‌باشد.


برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان (http://sampad.medu.ir) مراجعه کنید.
اگر دفترچه شرایط را نداری ادرس زیر را در مرورگرت بنویس و دانلودش کن
http://www.kanoon.ir/Common/Handler/ArticleDownload.ashx?id=151787&aid=17389
پرستو
دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 06:11 ب.ظ
15تست از هر کتاب یا هردرس هر کتاب؟؟؟ میشه یکم بیشتر توضیح بدید برام
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : هردرسی ازکتابهای جامع تست کارکنی به شرطی که مفاهیم کتاب را بدانی
احمد
پنجشنبه 31 فروردین 1396 01:49 ب.ظ
سلام وخسته نباشید به من بگویید که چه برنامه ای داشته باشم برای قبولی در تیزهوشان
پرستو
پنجشنبه 31 فروردین 1396 01:19 ب.ظ
سلام من کلاس نهمی هستم و برای نمونه ثبت نام کردم یه کتاب جامع تیزهوشان هم گرفتم اما تابه الان زیاد وقت نزاشتم اما چند روزیه تصمیم گرفتم جدی بخونم و قبول شم بنظرتون تو این مدت کم باید چکارا کنم ؟ خواهش میکنم تووضیح بدید برام تو این مدت جوری بخونم که قبول شم
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : روزانه هردرس 15 تست کارکنید
مبینا
چهارشنبه 30 فروردین 1396 04:19 ب.ظ
خواهش میکنم به کمک تون نیاز دارم زود تر راهنماییم کنید خواهش میکنم آزمون ممنونم
مبینا
چهارشنبه 30 فروردین 1396 04:15 ب.ظ
سلام من کلاس ششم هستم خواهش می کنم یه برنامه ریزی درست بدین تا نمونه دولتی واقعا نمیدونم چیکار کنم واقعا میخوام تو نمونه قبول خاهش میکنم کمکم کنید تا آزمون نمونه دولتی من تا اون موقع باید چجوری درس بخونم تا قبول شم تو رو خدا جواب بدید
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : سطح اطلاعات درسی شما باید بالا باشد و تست وکتاب را کار کرده باشی
saba
سه شنبه 29 فروردین 1396 10:23 ب.ظ
سلام برای قبولی توآزمون نمونه میشه درصدشو بگید من همیشه ریاضی رو بالای 50 وبقیه رو حداقل بالای60میزنم قطعاهم دینی وزبانو100میزنم میتونم امسال واس دهم قبول شم؟البته به اینم توجه کنید سبزواریم و تعداد بچه ها کمه!
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : عالیه به تلاشت ادامه بده
فاطمه
سه شنبه 15 فروردین 1396 01:50 ق.ظ
ممنون از راهنماییتون خانوم فتحی
نیلوفر
دوشنبه 14 فروردین 1396 03:10 ب.ظ
لطفا زود جواب بدید
نیلوفر
دوشنبه 14 فروردین 1396 03:09 ب.ظ
من یک ماه بیشتر وقت ندارم. باید چه کار کنم تا قبول شوم باید چه درس هایی را صد درصد بزنم تا قبول شم
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : همه درسها مهمند
هانیه
یکشنبه 13 فروردین 1396 04:30 ب.ظ
سلام
من می خواهم در مدرسه فرزانگان 5 قبول شوم. از ته قلبم این را می خواهم. در کلاس های قلم چی هم شرکت کرده ام و هر دو هفته آزمون می دهم. اما تا به حال به طور جدی درس نخوانده ام و فقط یک ماه وقت دارم تا تمام کتاب ها را بخوانم از نظر هوشی هم خوب هستم می دانم که اگر بخوانم می توانم موفق شوم و امید دارم می خواستم بدانم که اگر از الان شروع کنم موفق می شوم؟
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : البته دیر نیست
فاطمه
پنجشنبه 10 فروردین 1396 02:42 ق.ظ
سلام .سه ماه مونده ولی من هیچی نخوندم میشه راهنمایی کنید چطور برنامه ریزی کنم
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : عزیزم فقط میتوانی تست کمکی بزنی
فاطمه
چهارشنبه 2 فروردین 1396 07:14 ب.ظ
سلام خانم عزیز.برای قبولی در نمونه دولتی حداقل باید روزی چن تا تست بزنیم؟؟
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : هردرس20تا
diba
یکشنبه 29 اسفند 1395 01:54 ق.ظ
سلام ببخشید برای اینکه واس نمونه دولتی قبول بشم باید روزی چقدر درس بخونم چقد گوشی دستم باشه چقد...توروخدا اگ میشه حداقل ی نظر بدین
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : باید حسابی درس بخوانی تست بزنی مفاهیم کتاب را کامل بدانی
erfan
پنجشنبه 26 اسفند 1395 08:21 ب.ظ
سلام دوستام میگن تو قبول نمیشی ولی من خیلی تلاشم زیاده از وقتی اونا اینو گفتن من کلا روحیمو از دست دادم فک می کنم دیگه قبول نمیشم لطفا کمکم کنید
با تشکر
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : عزیزم به حرف ها اهمیت نده شما تلاش کن در جایی که خدا بخواهد نتیجه تلاشت را می دهد
محمد
چهارشنبه 25 اسفند 1395 10:10 ق.ظ
سلام استاد لطفالیست منابع را به همراه کتب جامع و معتبر روبرام معرفی کنید یعنی در کل از چه کتابایی استفاده کنم برای اول شدن در ازمون امسال.ممنون
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : فرقی ندارند مرشد خوبست
شنبه 21 اسفند 1395 10:47 ب.ظ
سلام من سهم روستایی دارم میخوام بدونم به غیر اون چند تا درست بزنم قبول میشم
شنبه 21 اسفند 1395 10:47 ب.ظ
سلام من سهم روستایی دارم میخوام بدونم به غیر اون چند تا درست بزنم قبول میشم
امید
یکشنبه 15 اسفند 1395 04:18 ب.ظ
سلام من هشتم هستم میتونم امسال تونمونه شرکت کنم؟؟؟
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : خیر نهم
مهدی
پنجشنبه 12 اسفند 1395 04:36 ب.ظ
کتابای سال چندم تو امتحان میاد؟
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : 30٪سال قبل
پنجشنبه 5 اسفند 1395 12:39 ق.ظ
سلام من میخواهم در تیز هوشان قبول 1231ششم باید چه کتاب هایی بگیرم
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : همه کتابها خوبند تفاوتی ندارند بعضی کتابها هم که یکسری مطالب خیلی سطح بالا دارد که به درد ششم نمی خورد
ساجده محمدی
یکشنبه 1 اسفند 1395 12:09 ق.ظ
سلام من کلاس ششم هستم می خواستم بپرسم ایا اگر به کلاس های بنیه نرویم امکان این هست که توی بنیه علمی قبول شویم البته اگر تلاش کنیم
جمعه 29 بهمن 1395 04:57 ب.ظ
سلام. من نه به. کلاس میرم پیشرفته میرم. یعنی میرفتم مادرم کاری نداشت . الان نمیدونم چی شده میگه قبول شو . مدرسه ام هم دولتی . کتاب هرچی بگین دارم معلممون هم مشق زیاد میگه اونم فارسی مثلا از روی درس سه بار بنویسید وقت نمیکنم چیکار کنم؟
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : شما تلاش کنید وقت بگذارید انشاالله موفق شوی
پنجشنبه 28 بهمن 1395 07:02 ب.ظ
خانم فتحی لطفا سریع جواب بدین.لطفا من چطوری با این همه مشق معلمم تیز هوشان قبول شم
پنجشنبه 28 بهمن 1395 06:57 ب.ظ
خانم فتحی معلم ما به ما مشق زیاد میگه و من با اینکه کتاب های حسین فتحی رو دارم خیلی کم می تونم کتاباشون رو بخونم .چی کار کنم.اگه توی تیز هوشان قبول نشم بدبخت میشم
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : اول مهم کتاب است ودرس کلاس ومفاهیم کتاب اما کار معلم صلاح می داند
پنجشنبه 28 بهمن 1395 06:54 ب.ظ
ببخشید اگه هردرس حدود 70درصد بشه جز یک درس آیا در تیز هوشان قبول می شم.؟من فقط 3ماه زمان دارم و هیچ چیز از کتاب های شما رو نخوندم.بااینکه درسم عالیه اما توی امتحان قبل از تیز هوشان اصلی قبول مشدم.اگه اینجور پیش برم قبول نمیشم و آینده ام رو از دست میدم.اگه دوستام قبول شن و من نشم سرشکسته میشم.چی کار کنم دکتر فتحی زمانم خیلی کمه
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : همه بالا باشند
شما تلاش کنید هر کجا قبول شوید ممکن است مدارس دیگر موفق تر از دیگران شدی همیشه قبول نشدن اشکالی نیست کم کاری کردن زشت است وسر شکستگی ندارد هم اکنون سعی کن در کلاست بهترین باشی
ثنا
دوشنبه 25 بهمن 1395 06:00 ق.ظ
سلام خسته نباشید من نهم میخونم به نظرتون میتونم فقط با مطالعه خود کتاب قبول شم و کتاب اضافی نخرم؟
و دیگه اینکه کتاب های هفتم و هشتم رو هم باید بخونم دیگه؟
خیلی ممنونم
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : 30 % هشتم تست هم باید بزنیl
ُمحمد
پنجشنبه 21 بهمن 1395 11:09 ب.ظ
سلام من ریاضیرو 40 و علوم و 70 و بقیه بالای 60 میتونم تو تیزهوشان نهم به دهم قبول شم
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : تلاش بیشتر موفقیت بیشتر
ساره
پنجشنبه 21 بهمن 1395 03:53 ب.ظ
امتحان تو چندم خرداد ماه هستش؟
ساره
پنجشنبه 21 بهمن 1395 03:51 ب.ظ
خانم فتحی دوستام به من میگن که امسال آخرین سال هستش که امتحان تیزهوشان میگیرن به نظر شما این حرف صحت داره من از الان استرس گرفتم واسه حرف دوستم.
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : معلوم نیست
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکرنمایش نظرات 1 تا 30