تبلیغات
معلم5 فتحی - تیزهوش کیست،انواع تیزهوشان

آموزشی.اطلاعات مفید علمی . سوال های درسی . تدریس ریاضی

تیزهوش کیست،انواع تیزهوشان

تاریخ:جمعه 19 تیر 1394-07:30 ق.ظ

تیزهوش و انواع آن

 

توزیع هوش و استعداد در كودكان متعلق به خانواده‌های گوناگون به نحوی است كه اكثریت افراد دارای هوش متوسط و اقلیتی دارای هوش و استعداد كمتر از متوسط و اقلیتی دیگر دارای هوش و استعداد بالا هستند اما چه چیز این اقلیت را از دیگران جدا می كند و آنان را از نظرسطح استعداد در رتبه بالاتری نسبت به همسالا‌ن خود قرار می دهد ؟ راه تشخیص تیزهوشان چیست ؟

در ایران همزمان با تاسیس اداره كل امور كودكان و دانش‌آموزان استثنایی در سال 1347 اولین مدرسه كودكان تیزهوش ویژه دانش‌آموزان ابتدایی و راهنمایی نیز در تهران افتتاح شد كه عملا از سال 1348 آغاز به كار كرد.در سال 1355 سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، با هدف شناسایی و آموزش تیزهوشان به وجود آمد. این سازمان دارای هیات امنایی به عضویت وزیر رفاه اجتماعی، وزیر آموزش و پرورش، سرپرست رادیو و تلویزیون و 4 نفر به انتخاب نخست‌وزیر بود.هیات مدیره و حسابرسی از دیگر اركان این سازمان بودند. منابع تامین اعتبار سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان كه به صورت غیرانتفاعی ایجاد شده بود، كمك‌های دولت (به صورت اعانه)‌، كمك‌های نقدی و غیرنقدی اشخاص حقیقی و حقوقی، كمك‌های خارجی، شهریه دانش‌آموزان و كارآموزان، فروش فرآورده‌های ساخته شده در مدارس و مراكز تیزهوشان و بالاخره درآمد حاصل از فعالیت‌های هنری و دایر كردن نمایشگاه‌های مختلف بوده است.به لحاظ روش‌های شناسایی و گزینش تیزهوشان این سازمان دارای سیستمی منظم و روش‌هایی نسبتا كارا بوده است. اهمیت این مساله بیشتر به این لحاظ است كه تا آن زمان نظام آموزشی مدون برای این گونه آموزش‌ها و موسسات وجود نداشته است. برای گزینش دانش‌آموزان از روش آزمون‌های هوشی و علمی بهره‌گیری می‌شد.

تیزهوش كیست‌

طی انجام آزمون هوش به كودكانی كه دارای بهره‌ هوشی 130 به بالا هستند، تیزهوش گفته می‌شود. كودكان تیزهوش و با استعداد، كسانی هستند كه طبق تشخیص افراد صلاحیت‌دار و اهل فن، به دلیل استعدادهای برجسته خود، عملكردهای عالی دارند و در هر یك از زمینه‌های زیر دارای موفقیتی مشهود یا توانایی بالقوه‌ای می‌باشند.

انواع تیزهوشان‌

تیزهوش‌های خلاق : علاوه بر هوش سرشار، برتری این افراد برای خلق و ایجاد مسائل هنری و ابداع از همان ابتدا مشخص است. از خصوصیات مهمی كه كودك دارای خلاقیت را از كودكان دارای بهره هوشی سطح بالا متمایز می‌كند، توانایی یا گرایش كودك خلاق به خطر كردن است. به این صورت كه كودكان دارای خلاقیت بالا به انجام خدمات غیرعادی برای گروه، ارائه ایده‌های مغایر با گروه و نتیجه‌گیری‌های نادر و منحصر به فرد تمایل نشان می‌دهند.

 

تیزهوشان درسخوان: این كودكان به مفاهیم مجرد توجه بیشتری دارند. بهتر، سریع‌تر و بیشتر از دیگران مطالب كتاب را یاد می‌گیرند و تعداد كتاب‌هایی كه خوانده‌اند، به مراتب زیاد است و از خواندن و حل مسائل لذت می‌برند.

 

تیزهوشان حرفه‌ای: در این كودكان یادگیری اعداد بهتر است. این افراد علاقه زیادی به ساختن اشیاء، كارهای‌دستی، ریاضیات، ارزیابی، اندازه‌گیری و وزن كردن دارند. اشكال هندسی را بهتر و زودتر یاد می‌گیرند.

 

تیزهوشان كم پیشرفت : در یادگیری موفق نیستند، در واقع هوش آنها به كار گرفته نمی‌شود. این افراد قدرت درك و نبوغ و بصیرت كافی دارند ولی نمی‌دانند چرا نتیجه امتحاناتشان خوب نیست.

تعاریف دیگر تیزهوش‌

پیشرفت‌های استثنایی در تحصیلات، خلاقیت‌های استثنایی، برخورداری از استعدادهای ویژه، پیشرفت‌های برتر از همسالان در فعالیت‌های ارزشمند و در تمام معیارهایی كه تعیین كننده تیزهوشی هستند در صدر قرار می‌گیرند. كودكان تیزهوش و با استعداد كسانی هستند كه به دلیل توانایی‌های برجسته خویش، در مقایسه با كودكان عادی قادر به انجام امور پیچیده‌تر و مهم‌تری هستند و برای تحقق این توانایی‌ها به آموزش و پرورش متفاوت و عالی‌تری نیز نیاز دارند. خانواده، مدرسه و جامعه باید امكان چنین تعلیم و تربیتی را فراهم آورند تا آنها بتوانند همه ظرفیت‌های خدادادی خویش را در راه رشد شخصی، اجتماعی و فرهنگی شكوفا سازند. علایق كودكان تیزهوش، چندجانبه و خودانگیخته است. آنها به آسانی خواندن می‌آموزند و نسبت به كودكان معمولی كتاب‌های بیشتر و بهتری می‌خوانند. در عین حال مجموعه‌های متعددی جمع‌آوری می‌كنند.كودكان تیزهوش زودتر به مدرسه می‌روند. سرعت پیشرفت آنها از لحاظ كمی و كیفی از افراد عادی بیشتر است. همیشه بیش از یك یا 2 سال تحصیلی از همسالان خود جلوترند. 20 درصد كودكان تیزهوش قبل از 5 سالگی و تقریبا 10 درصد قبل از 4 سالگی قادر به خواندن هستند. والدین كودكان تیزهوش از درك سریع، كنجكاوی، پرسش زیاد، حافظه خوب، سرعت در یادگیری كلمات و به كار بردن آنها و اطلاعات نسبتا زیاد آنها (با توجه به سن كودك)‌ نسبت به همسالانش صحبت می‌كنند.

سرعت پیشرفت تحصیلی كودكان تیزهوش از افراد عادی بیشتر است:

نوجوانانی كه اصطلاح تیزهوش به آنها اطلاق می‌شود، در یك عامل مشترك هستند و آن عبارت است از جذب مفاهیم انتزاعی، سازمان دادن موثر این مفاهیم و به‌كار‌بردن مناسب آنها. در زمینه مربوط به موضوعات درسی، برتری تیزهوشان نسبت به كودكان عادی در خواندن، كاربرد زبان، استدلال حسابی، علوم، ادبیات و هنر است. در اعمال مربوط به حساب و هجی كردن و اطلاعات مربوط به تاریخ و مدنی، برتری تیزهوشان كمتر مشخص است. كودكان تیزهوش خستگی خود را با كتاب برطرف می‌كنند و سرعت رشدهوشی تیزهوشان در مقایسه با كودكان عادی زیادتر است. كودكان تیزهوش از نظر تحصیلی بسیار پیشرفته‌تر از كودكان معمولی هستند. آنها خواندن را نزد والدین یا خود به تنهایی می‌آموزند.

 ازدواج‌های فامیلی،آری یا نه !

بررسی قرون اخیر نشان می‌دهد احتمالا عامل وراثت در تعیین هوش با میزان توانایی‌های ذهنی دخالت دارد؛ اما توانایی‌های ذهنی تنها در یك محیط مطلوب شكوفا می‌شوند و در این مورد نقش محیط فوق‌العاده حائزاهمیت است. بررسی‌های قرون اخیر نشان می‌دهد احتمالا عامل وراثت در تامین هوش با میزان توانایی‌های ذهنی دخالت دارد. لیكن توانایی‌های ذهنی تنها در یك محیط مطلوب شكوفا می‌شود. در این خصوص نقش محیط بسیار حائزاهمیت است. بیشتر شواهد مربوط به ارثی بودن هوش نشان می‌دهد دوقلوهای یك تخمكی به دلیل آن كه از تخمك واحدی به وجود آمده‌اند، از لحاظ وراثت دقیقا 90 درصد همبستگی را نشان می‌دهند و همبستگی بین دوقلوهای دوتخمكی در حدود 55 درصد یا نصف است.

 

وقتی فرزندان خانواده در محیط واحدی رشد می‌كنند، شباهت بیشتری در بهره هوشی آنان دیده می‌شود و مهم‌ترین علت آن ازدواج‌های فامیلی است كه به نظر می‌رسد نه تنها كمتر نشده، بلكه به علت محدودیت آشنایی‌های پسران و دختران جوان، ازدواج در حلقه بسته خانواده‌های ما افزون‌تر هم شده است. در پس ازدواج‌های خویشاوندی، احتمال ژن‌های بیماری‌زا افزایش می‌یابد و فراوانی بروز صفات نهفته در فرزندان حاصل ازدواج‌های خویشاوندی است كه به هیچ روی قابل مقایسه با ازدواج‌های برون‌گروهی نیست. در ازدواج‌های خویشاوندی پیش از ازدواج، مشاوره ژنتیك صورت می‌گیرد و حتی پس از ازدواج نیز برای برآورد احتمال تولد كودك بیمار از متخصص علم ژنتیك، مشاوره خانواده، روان‌شناس متخصص و روان‌پزشك كمك گرفته می‌شود. تحقیقی در كشور آمریكا و فرانسه بین هوش كودكان و ازدواج‌های خویشاوندی انجام گرفته است و همچنین در ایران نیز به نتایج مشابهی در این رابطه رسیده‌اند كه بهره هوشی كودكان ازدواج‌های غیرخویشاوندی، نسبت به بهره هوشی كودكان ازدواج‌های خویشاوندی بیشتر است.

بازهم پولدارها

كودكان تیزهوش به خانواده‌های بالا و متوسط جامعه از نظر اقتصادی و اجتماعی تعلق دارند. زمانی كه بهره هوشی تنها معیار تیزهوشی شناخته می‌شود، اغلب كودكان تیزهوش از خانواده‌هایی می‌آیند كه از وضع اقتصادی بالایی برخوردارند. تعداد برادران و خواهرانشان اندك و والدینشان از آموزش خوبی برخوردارند. موقعی كه از بهره هوشی به عنوان تنها معیار طبقه‌بندی استفاده می‌شود، می‌بینیم كه كودكان تیزهوش به صورت مساوی در همه طبقات جامعه توزیع نشده‌اند.تعداد كودكان تیزهوش در محیط‌هایی كه از نظر آموزشی فقیرند، در مقایسه با محیط‌هایی كه فرصت‌های یادگیری در آنها وجود دارد و فعالیت‌های كودكان به صورت درست مورد تشویق قرار می‌گیرد، كمتر است.تعداد كودكان تیزهوش در بین پدران و مادران تیزهوش و محیط‌هایی كه از نظر آموزشی غنی است، از نظر آماری بیشتر است.كودكان تیزهوش بیشتر در خانواده‌‌هایی ظهور می‌كنند كه پدران و مادرانشان از نظر اقتصادی و سواد بالاتر از خانواده‌های محروم باشند.

از آن ها هم انتظار شكست داشته باشید

برخی از تیزهوشان در مقایسه با افراد عادی، حتی بدون بهره از آموزش‌های ویژه، به پیشرفت‌های بزرگی نایل می‌شوند. برخی دیگر حتی با وجود موانع بزرگی كه در راه پیشرفتشان وجود دارد، موفقیت كسب می‌كنند. برخی از تیزهوشان ممكن است در تحصیل دچار شكست شوند و نتوانند در دانشگاه قبول شوند. شكست آنها  ممكن است به این دلایل باشد: داشتن معلمان ناشی، بی‌سوادی والدین، ناسازگاری با دیگران، علاقه‌مندی به كارهای فوق برنامه، بی‌اعتنایی به محتوای درس، كوچك و ناچیز دانستن كار، نداشتن انگیزه كافی در تحصیل و كسب علم، عدم تناسب روش‌های تدریس با ذوق و سلیقه آنها، آرزوهای پردامنه و شگفت‌آور و ناتوانی معلم در درك آنها. ازجمله‌ شكست‌های نوابغ  می‌توان به شكست افراد زیر در تحصیل اشاره كرد:اینشتین در ورود به دانشكده پلی‌تكنیك، در زبان مردود شد و  در جانورشناسی و گیاه‌شناسی نمره كافی نیاورد و جا ماند.مندل دوبار در امتحانات آموزگاری مردود شد.

تغذیه و تیزهوشی‌ 

انسان با اتكاء به نیروی تفكر، تاثیرات بسیاری بر محیط زندگی خویش می‌گذارد، اما نمی‌توان اثر متقابل محیط را در تامین نیازهای اساسی و توانایی وی منكر شد. در این میان غذای مناسب نه‌تنها در برآوردن نیازهای تغذیه‌ای و برای رشد فیزیكی ضروری است، بلكه در تكامل روانی و رفتاری تاثیر بسزایی دارد. با توجه به آن‌كه نمی‌توان یك مرحله خاص تكاملی را نسبت به مراحل دیگر ترجیح داد، ولی بسیاری مطالعات نشان داده‌اند دوران پیش از دبستان دارای حساسیت زیادی بوده و می‌تواند تاثیرات قابل توجهی در پرورش استعدادها و توان هوشی فرد داشته باشد. كمبود تغذیه‌ای طولانی در دوران كودكی به طور قابل ملاحظه‌ای بر رشد ذهنی اثر دارد. هوش به عوامل بسیاری وابسته است. بسیاری از مطالعات انجام شده در 25 سال گذشته اثر سوءتغذیه ابتدایی را بر رشد مغزی و یادگیری نشان داده‌اند.  طبق آخرین پژوهش‌های انجام شده طی 25 سال گذشته در كشورهای پیشرفته، مشخص شده كه هوش به میزان 70 درصد تحت تاثیر عوامل ارثی و به میزان 30 درصد تحت تاثیر عوامل محیطی قرار می‌گیرد و «تغذیه به عنوان مهمترین عامل محیطی، عبارت است از تامین انرژی مورد نیاز برای فعالیت‌های روزانه چون خوابیدن، تنفس، بازی كردن و... برای نگهداری، رشد و تكثیر در بدن ضروری است».

منبع:وب دوست داشتنی
علم اموختن بر هر مرد و زن مسلمان واجب است
نظرات() 
ماهرخ
شنبه 14 مرداد 1396 12:11 ق.ظ
سلام خانم فتحی من امسال میخوام نمونه شرکت کنم چطور درس بخونم که آزمون نمونه رو خوب بدم؟ اگه بخوام برم انسانی در آزمون نمونه کدوم درسا رو بیشتر تمرین کنم؟
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : اول مفاهیم درسها و زدن تست های کمکی هر درس
برای امتحان درس نخوان هردرس معلم را همان روز وهفته کامل یاد بگیر همه درسه کمک به نمره است همه را جدی بگیر
m
شنبه 10 تیر 1396 10:32 ب.ظ
سلام خانم فتحی من کلاس هشتم هستم وسال دیگه میخوام نمونه شرکت کنم میشه بگید چطور درس بخونم که 100ئرصد قبول شم
m
شنبه 10 تیر 1396 10:30 ب.ظ
سلام خانم فتحی من کلاس هشتم هستم وسال دیگه میخوام نمونه شرکت کنم میشه بگید چطور درس بخونم که 100ئرصد قبول شم
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : خانم فتحی مسافرتند.برگشتند ان شالله پاسختان را خواهند داد
m
شنبه 10 تیر 1396 10:27 ب.ظ
سلام خانوم فتحی من کلاس هشتم ام ومیخوام سال دیگه حتما نمونه دولتی قبول شم میشه بگیدچطور باید درس بخونم که 100درصد قبول شم
حسین
دوشنبه 29 خرداد 1396 01:04 ب.ظ
سلام از شما یک برنامه ریزی خوب میخواستم برای نمونه دولتی
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : http://fathi5.mihanblog.com/post/1443
امیر
دوشنبه 29 خرداد 1396 01:02 ب.ظ
]سلام ببخشید من ششم هستم ازشما یک برنامه ریزی خوب برای نمونه دولتی میخواستم با تشکر
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : زمان کم است مروری بر تستهای که داری
الهه
چهارشنبه 30 فروردین 1396 04:29 ب.ظ
میشه ریاضی یا همش رو جواب ندیم
قبول می شیم ویا كم كمچند تا جواب بدیم قبولیم
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : بله به تعداد زده ها ودرست ها و ضرایب بستگی دارد ومقدارنمره کل
ویانا
پنجشنبه 28 بهمن 1395 07:08 ب.ظ
من یه یک ششمی هستم میخواهم به کلاس قلم چین و یک کلاس برای تست زدن در مدرسه بروم و کتاب ای کیو خریدم و قصد خریدن کتاب مبتکران کروکدیل واله و استعداد تحلیلی را دارم.به نظرتان خوب کتاب و کلاس پیشنهاد کنید لطفا فقط سریع تر مرسی
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : دور خودتان را شلوغ نکن کتابت را کارکن تمام شد کتاب دیگر
چهارشنبه 21 مهر 1395 03:19 ب.ظ
سلام خانم فتحی برای کلاس چهارم چه کتابی را پیشنهاد میکنید
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : مبتکران البته به سطح توجه کنید
كیمیا
یکشنبه 13 تیر 1395 02:30 ب.ظ
سلام خانم فتحی من اكنون در ازمون تیزهوشان قبول شده ام و فكر می كنم راهنمایی های شما خیلی در قبولی من تأثیر داشته در هر صورت خیلی خیلی إز راهنمایی های خوبتان سپاس گذارم
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی :
کیمیا
جمعه 7 خرداد 1395 11:00 ق.ظ
سلام خانم فتحی نتایج امتحان تیز هوشان کی میاد؟
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : اواخر خرداد
کیمیا
دوشنبه 3 خرداد 1395 10:24 ق.ظ
ممنون از راهنمایی هاتون
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی :
کیمیا
یکشنبه 26 اردیبهشت 1395 11:05 ق.ظ
سلام خانم فتحی در صد لازم برای قبولی در تیز هوشان چنداست؟
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : بستگی به نتایج بقیه هم داره
محمد على على پور
شنبه 25 اردیبهشت 1395 10:32 ق.ظ
سلام من سوالات تیزهوشان نهم و ششم رو دیدم خیلى الکى بودن ,هرکس قبول نشه.......
محمد على على پور
شنبه 25 اردیبهشت 1395 10:32 ق.ظ
سلام من سوالات تیزهوشان نهم و ششم رو دیدم خیلى الکى بودن ,هرکس قبول نشه.......
کیمیا
شنبه 25 اردیبهشت 1395 10:18 ق.ظ
سلام خانم فتحی درصد لازم برای قبولی در تیزهوشان چند است؟
کیمیا
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395 05:46 ب.ظ
سلام خانم فتحی اگر امتحان شبه تیز هوشان برامون اسون باشه معنیش ایه که امتحان تیز هوشان هم اسونه؟
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : اکنون به هیچ چیز فکر نکن
محمدعلى علیپور
سه شنبه 21 اردیبهشت 1395 04:28 ب.ظ
با سلام من افتخار میکنم که در شهر شیراز هستم و میخواهم بگویم که انهاى که امتحان تیزهوشان دارن باید از مخشون کمک اگر الان قبول نشید کارتون سخت میشه هرچى که خودتون میخواید.......من همه ى کسانى که تیزهوشن رو دوست دارم حتى.............باتشکر
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : این طور نیست موفق بودن ورتبه های بالای کنکور از مدارس عادی هستند
اقلیما
دوشنبه 20 اردیبهشت 1395 11:52 ب.ظ
سلام از زابل مزاحم میشم معلم خوبی میشناسید و سال چهارم میرم به نظرتون تابستان امسال ریاضی چهارم رو بخونم ممنون
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : سلام نمی شناسم.بله خوبه .
پرتو
دوشنبه 20 اردیبهشت 1395 08:47 ب.ظ
سلام خانوم.
من واسه تیزهوشان نه تست زدم و نه هیچ کار دیگه ای کردم
فقط توی ازمون های قلم چی و گردوی دانش و .. شرکت کردم.توی قلم چی بدوم این که زیاد بخونم ترازم بالای 6000 میشه.
خواهرم هم تیزهوشان قبول شده.الانم 3 روز تا تیزهوشان مونده.من به نظر خودم قبول میشم.چون هرکی خونده قبول نشده.
نظر شما چیه؟
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : راهنمایی های قبل از آزمون تیزهوشان و نمونه
http://fathi5.mihanblog.com/post/1529
اقلیما
دوشنبه 20 اردیبهشت 1395 04:54 ب.ظ
سلام برای دخترم که سال چهارم هست چه کتابی خوبه
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : مبتکران
کیمیا
دوشنبه 20 اردیبهشت 1395 10:38 ق.ظ
ممنون از راهنمایی های خوبتان در روز اخر که فر دایش امتحان است هیچی درس نخونم؟
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : خیر اخر ین روز استراحت
محمدعلى علیپور
یکشنبه 19 اردیبهشت 1395 02:27 ب.ظ
سلام خانم فتحى من یک سوال دیگه هم داشتم من مشاوره اى ندارم اگه میشه شما میتوانید یک مشاور درسى هم برام پیدا کنید من از مشاور مدرسمون بدم میاد.باتشکو
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : عزیزم از شهر شما نمی شناسم
محمدعلى علیپور
یکشنبه 19 اردیبهشت 1395 02:26 ب.ظ
سلام خانم فتحى من یک سوال دیگه هم داشتم من مشاوره اى ندارم اگه میشه شما میتوانید یک مشاور درسى هم برام پیدا کنید من از مشاور مدرسمون بدم میاد.باتشکو
آرش
شنبه 18 اردیبهشت 1395 11:24 ب.ظ
چرا جواب ندادید نظر قبلیمو
محمدعلى علیپور
شنبه 18 اردیبهشت 1395 02:42 ب.ظ
سلام من محمد على علیپور هستم از تیز هوشان شهید دستغیب شیراز ىک سوال داشتم خانم فتحى:من کلاس نهمم و در شیراز اولم ایا لازمه که من به کانون قلمچى بروم؟با تشکر
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : قلمچی موسسه پولیه..شما اگر خوب همان کتب تیزهوشان را بخوانی وازمونهایش را خوب بگذرانی نیاز نداری.با یکی از مزبیان خوبت مشورت کن که سطح دانشت را میدانه
کیمیا
پنجشنبه 16 اردیبهشت 1395 06:14 ب.ظ
مسلام من یک هفته دیگه امتحان تیز هوشان دارم الان باید بیشتر تست بزنم یا کتابا مو دوره کنم
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : هردو.تمرین زدن تست در مدت زمان داده شده که سرعتت بالاتر بره
راهنمایی های قبل از آزمون تیزهوشان و نمونه
http://fathi5.mihanblog.com/post/1529
کیمیا
پنجشنبه 16 اردیبهشت 1395 04:21 ب.ظ
سلام من یک هفته ی دیگه امتحان تیز هوشان دارم تو این یک هفته باید بیشتر تست بزنم یا کتابامو دوره کنم؟
پاسخ عفت فتحی باغبادرانی : هردو را
راهنمایی های قبل از آزمون تیزهوشان و نمونه
http://fathi5.mihanblog.com/post/1529
آرش
سه شنبه 14 اردیبهشت 1395 12:41 ق.ظ
من خیلی بدبختم به خدا روزی 6ساعت وروز تعطیل 10 ساعت در امتحانات کلاسی عالی بودم ولی در آزمون هایی که هرما دربین 3مدرسه برگزار می کنند دربین 141نفر رتبه 32 میاورم به نظرم تیزهوشا بخاطر اینه که تیزهوشن چون پدر ومارشون این طوری بوده. خیلی ناراحتم خیلی وقت ها وقتی فکر می کنک به اینا گریه می کنم به خدا روزهای تعطیل شب ها تا ساعت 4صبح مشغول آیکیو هستم وحتماٌ من قبول نمی شوم.
جواب در سایت
یاسمن
جمعه 3 اردیبهشت 1395 07:08 ب.ظ
کاربر محترم (یه تیزهوشانی) فکر نمی کنی یکم مغرور و بی مزه ای؟ فقط یک خرده!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نمایش نظرات 1 تا 30